Marcin Duszek | Świetlica Wiejska w Maryninie uroczyście otwarta!
16446
post-template-default,single,single-post,postid-16446,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Świetlica Wiejska w Maryninie uroczyście otwarta!

Świetlica Wiejska w Maryninie uroczyście otwarta!

Ponad rok temu ten teren zarastał chaszczami, a w ubiegłą niedzielę mieszkańcy Marynina w końcu doczekali się swojej świetlicy.

21 czerwca odbyło się uroczyste przecięcie wstęgi przy nowym gminnym obiekcie w Maryninie. Wydarzenie było połączone z piknikiem rodzinnym jaki odbył się tuż za świetlicą. W nowopowstałym budynku znajduje się duże pomieszczenie przeznaczone na salę spotkań oraz mniejsze z zamierzeniem stworzenia tam siłowni. Oprócz tego świetlica wyposażona jest w aneks kuchenny oraz toalety.

O przecięcie wstęgi zostali poproszeni: ksiądz proboszcz Henryk Och, ksiądz Mariusz Telaczyński, sołtys wsi Anna Kublicka, wójt gminy Radzyń Podlaski Wiesław Mazurek, architekt Marek Janiszek, którego reprezentował Kamil Kuźlik, wykonawca Janusz Zając, przewodnicząca Rady Gminy Anna Grochoła oraz radna Maria Frączek. W wydarzeniu uczestniczył również poseł Marcin Duszek.

Kolejnym etapem uroczystości była polowa Msza Święta, którą odprawili przybyli na to wydarzenie kapłani. Następnie zostały zorganizowane zabawy dla dzieci i tańce przy muzyce radzyńskich zespołów. Nie można pominąć również gościnności gminy Radzyń i jej mieszkańców: na każdego czekały kiełbaski z grilla, bigos, przeróżne ciasta, a nawet dziczyzna!

Zabawa trwała do północy.

 

Źródło: iledzisiaj.pl