Marcin Duszek | Poseł Duszek: „Mam nadzieję, że wygra Andrzej Duda”
16450
post-template-default,single,single-post,postid-16450,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Poseł Duszek: „Mam nadzieję, że wygra Andrzej Duda”

Poseł Duszek: „Mam nadzieję, że wygra Andrzej Duda”

W ostatnim tygodniu kampanii prezydenckiej posłowie PiS organizowali w całym kraju konferencje prasowe, na których prezentowali list Andrzeja Dudy do wyborców. W Międzyrzecu Podlaskim takie spotkanie zorganizował poseł Marcin Duszek.
Marcin Duszek nazwał Andrzeja Dudę „gorącym patriotą”. Mówił, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości to „synteza młodości, doświadczenia i kompetencji”.

– Martwimy się o przyszłość naszą i naszych bliskich, chcemy czuć się bezpiecznie i wreszcie godnie żyć w naszym kraju. Jestem przekonany, że gdy Andrzej Duda zostanie prezydentem, to zrobi wszystko co w jego mocy, żeby Polacy czuli się bezpiecznie i mogli godnie żyć – mówił międzyrzecki poseł.

Marcin Duszek dokonał także podsumowania kampanii wyborczej na południowym Podlasiu. Wśród pozytywów wymienił m.in. powołanie do życia „młodzieżówki” Prawa i Sprawiedliwości.

– Nasze szeregi, także w Międzyrzecu, zasiliły ostatnio młode osoby, które aktywnie zaangażowały się w kampanię wyborczą Andrzeja Dudy, promując kandydata przede wszystkim wśród swoich rówieśników – poinformował parlamentarzysta.

List Andrzeja Dudy do Wyborców

Już wkrótce wspólnie będziemy podejmowali decyzję, kto przez następne pięć lat będzie sprawował zaszczytny, ale i niezwykle zobowiązujący urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W trakcie kampanii spotykałem się z Państwem na setkach spotkań. Uścisnąłem tysiące Waszych rąk, usłyszałem tysiące miłych stów, które każdego dnia dodają mi sił w staraniach o lepszą przyszłość naszego kraju.

Te spotkania były i są dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Rozmawialiśmy o najważniejszych dla Polski i Polaków sprawach, o Waszych troskach i nadziejach. Wszędzie słyszałem podobne opinie „martwimy się o przyszłość naszą i naszych bliskich”, „chcemy się czuć bezpiecznie”, „chcemy wreszcie godnie żyć w naszym kraju”. To są troski wielu polskich rodzin, milionów naszych rodaków.

To Wasze opinie i uczucia są dla mnie drogowskazem tego, co należy w pierwszej kolejności zmienić w kraju. Wniosę ustawę przywracającą poprzedni wiek emerytalny i ustawę podnoszącą kwotę wolną od podatku. Będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie. Będę bronił polskiej ziemi przed wykupem, a państwowych lasów przed prywatyzacją i wyprzedażą. Będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia.

Jeśli obdarzycie mnie zaufaniem i powierzycie zaszczytną funkcję Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, zapewniam, że będę aktywnie i energicznie pracował na rzecz rozwiązania problemów, którymi codziennie żyją Polacy. Będę prezydentem dialogu. Prezydentem, który ten dialog inicjuje, który słucha ludzi i jest mądry także ich mądrością. Chcę Polski sprawiedliwej, państwa, które jednakowo traktuje wszystkich obywateli.

Bycie prezydentem to zaszczyt, ale przede wszystkim obowiązek godnego reprezentowania Polski i Polaków za granicą. Wraz z żoną będziemy parą prezydencką, z której będziecie mogli być dumni. Uczynię wszystko, by być prezydentem całego narodu, wszystkich Polaków. Będę działał na rzecz dobra wspólnego, a nie tej czy innej partii politycznej. Będę działał na rzecz silnego, niepodległego państwa, które szanuje swoich obywateli i ich konstytucyjne prawa.

Będę prezydentem, który zadba, byście mogli godnie żyć w bezpiecznym, uczciwym kraju. Moim zwierzchnikiem będzie Naród, bo to On wybiera Prezydenta. Dotrzymam danego słowa. W dniu wyborów Prezydenta RP proszę o Państwa głos.

Z wyrazami szacunku. Andrzej Duda