Marcin Duszek | Zbiórka dla misjonarzy i koncert Jarego w ROK
16453
post-template-default,single,single-post,postid-16453,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Zbiórka dla misjonarzy i koncert Jarego w ROK

Zbiórka dla misjonarzy i koncert Jarego w ROK

Już jutro w radzyńskiej Oranżerii wystąpi Krzysztof Jaryczewski, były wokalista „Oddziału Zamkniętego”. Zbierane będą też pieniądze na pomoc polskim misjonarzom.

Wszystko w związku z ogólnopolską akcją „Orszak Trzech Króli”. W ramach tego przedsięwzięcia odbędzie się aukcja, z której dochód zostanie przekazany polskim misjonarzom pracującym w różnych zakątkach świata. – Bardzo często z narażeniem własnego życia towarzyszą oni swoim podopiecznym na terenach objętych konfliktami zbrojnymi, niosąc pomoc i wsparcie najbiedniejszym mieszkańcom Ziemi. Te środki, które zbierzemy w najbliższy wtorek będą służyły właśnie ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, w tych miejscach, gdzie tylko nieliczni misjonarze mają odwagę wyruszyć ze swoim powołaniem i misją Kościoła Katolickiego – informuje poseł Marcin Duszek, jeden z organizatorów akcji. Aukcja wystartuje o godzinie 18:15. Wylicytować można będzie przedmioty podarowane przez Komisję Episkopatu Polski oraz prywatnych darczyńców min. obrazy, figurki, czy rzeźby. Po zakończeniu licytacji ok. godz. 19 na scenie pojawi się Krzysztof Jaryczewski, pierwszy wokalista zespołu „Oddział Zamknięty”.

 

Źródło: E-wspólnota.pl

 

Inni o tym wydarzeniu: Adgentes