Marcin Duszek | Już drugi raz Radzynianie tańczyli dla Jana Pawła II
16458
post-template-default,single,single-post,postid-16458,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Już drugi raz Radzynianie tańczyli dla Jana Pawła II

Już drugi raz Radzynianie tańczyli dla Jana Pawła II

W niedzielę, 31 maja odbył się festyn rodzinny pod hasłem: „Ze św. Janem Pawłem II dla polskich misjonarzy”.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 16.00 na polanie w parku miejskim przy pałacu Potockich. Radzynianie zatańczyli razem kilka piosenek dla świętego Jana Pawła II, dokładnie w takim samym stylu, jak zrobili to rok temu: najmłodsi udali się przed scenę, dorośli tuż za nimi, a prowadzący z estrady pokazywali zebranym układ choreograficzny, który musieli powtórzyć. Parafia św. Trójcy po raz drugi włączyła się w ogólnopolską akcję „Cała Polska tańczy dla Jana Pawła II”.  W przerwach odbywała się również licytacja przedmiotów. Dochód z aukcji został przekazany na rzecz misjonarzy.

– Spotykamy się tutaj z racji 95 rocznicy urodzin Jana Pawła II. Chcemy razem zatańczyć dla papieża – Polaka. Wychwalanie świętych przez taniec jest również formą modlitwy – mówił organizator wydarzenia, ksiądz Mariusz Baran.

Wydarzenie poprowadzili poseł na sejm RP Marcin Duszek we współpracy księdzem Baranem. Chwilę po godzinie 18.00 mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogli uczestniczyć w kinie pod chmurką. Na wielkim telebimie został wyświetlony film „Metr od świętości”. Na najmłodszych czekały dmuchane zamki, a studentki AWF w Białej Podlaskiej organizowały liczne konkursy i zabawy. Dla wszystkich uczestników festynu zorganizowana była również loteria fantowa, w której każdy los wygrywał!

Wydarzenie zakończyło się późnym wieczorem.

Jesteśmy przekonani, że za rok również będziemy mogli wspólnie tańczyć i bawić się by uczcić pamięć Jana Pawła II.

 

Źródło: iledzisiaj.pl