Marcin Duszek | Wieczór Trzech Króli w Radzyniu: Aukcja i koncert na rzecz misji
16465
post-template-default,single,single-post,postid-16465,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Wieczór Trzech Króli w Radzyniu: Aukcja i koncert na rzecz misji

Wieczór Trzech Króli w Radzyniu: Aukcja i koncert na rzecz misji

Wieczorem w Uroczystość Objawienia Pańskiego sala widowiskowa Oranżerii wypełniła się fanami Krzysztofa Jaryczewskiego – legendarnego wokalisty „Oddziału Zamkniętego” oraz osobami pragnącymi wspomóc polskich misjonarzy. Lider zespołu „Oddział Zamknięty” przypomniał swoje wielkie przeboje, opowiadał też o swoim życiu, w którym nastąpił wielki, pozytywny przełom. Poseł Marcin Kamil Duszek, który zastąpił w ławie poselskiej Jerzego Rębka, poprowadził licytację na rzecz misji – tak skutecznie, że uzbierała się kwota ponad 4 tys. zł.

Aukcja „Pomóż polskim misjonarzom” odbyła się pod patronatem burmistrza Miasta Radzyń Jerzego Rębka oraz posła  Marcina Kamila Duszka. Na scenie pojawiło się wiele przedmiotów, począwszy od obrazów, poprzez rzeźby, figurki, książki, płyty, po misyjne zapałki i krówki. Większość z nich podarowana została przez Komisję Episkopatu Polski, ale znalazły się również ofiarowane przez prywatnych darczyńców. Wśród tych ostatnich były np. książki Krzysztofa Jaryczewskiego, koszulka z logo zespołu „Oddział Zamknięty” oraz  obraz przedstawiający Pałac Potockich pędzla Arkadiusza Kulpy. W sumie dla każdego znalazło się coś ciekawego, w dodatku – na każdą kieszeń. Poseł Marcin Duszek włożył w aukcję tyle serca i humoru, że każdy przedmiot znalazł nabywcę. Gorąca walka toczyła się o koszulkę. Ksiądz proboszcz Andrzej Kieliszek po wylicytowaniu obrazu Arka Kulpy nie krył satysfakcji, chwalił się: – Kupiłem Pałac Potockich. Wielu nabywców miały misyjne krówki o wyśmienitym smaku, a także misyjne zapałki. Te ostatnie można było nabyć od kilku złotych za paczkę do … 11 za sztukę. W każdym przypadku zabawa była świetna.  Dwa obrazy „afrykańskie” nabyli wspólnymi siłami radni powiatowi Prawa i Sprawiedliwości oraz OKW (Szczepan Niebrzegowski, Grzegorz Kowalczyk, Robert Gmitruczuk, Zbigniew Makarski, Jerzy Bednarczyk, Adam Świć oraz Mieczysław Wagner). Zostaną one przekazane dalej – zawisną na ścianach Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Radzyniu i Domu Dziecka w Komarówce.

Gwiazdą wieczoru Trzech Króli był Krzysztof Jaryczewski „Jary” – legendarny wokalista zespołu „Oddział Zamknięty”. Piosenkarz nie tylko przypomniał publiczności swoje wielkie przeboje, ale także dzielił się świadectwem swego życia, na pewnym jego etapie naznaczonego uzależnieniami. W trakcie spotkania zaprezentowany został fragment filmu o muzyku. Był to pierwszy, przedpremierowy pokaz dokumentu.

Burmistrz Miasta Radzyń Jerzy Rębek dziękował wszystkim obecnym za udział w spotkaniu i  pomoc polskim misjonarzom, a muzykowi za wspaniałe wrażenia artystyczne i świadectwo życia, zapraszał Krzysztofa Jaryczewskiego na kolejny koncert w Radzyniu.  Gratulacje za wspaniałą licytację złożył swemu następcy w ławie poselskiej – posłowi Marcinowi Kamilowi Duszkowi.

 

Źródło: Radzyninfo.pl