Marcin Duszek | Uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 25 lat Samorządności
16475
post-template-default,single,single-post,postid-16475,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 25 lat Samorządności

Uroczysta Sesja Rady Miasta z okazji 25 lat Samorządności

Obchody 25 – lecia samorządu terytorialnego w Radzyniu Podlaskim rozpoczęły się 24 maja mszą świętą, przez odsłonięcie tablicy pamiątkowej w holu Urzędu Miasta, aż po wczorajsze wydarzenie – uroczystą sesję Rady Miasta Radzyń Podlaski.

Rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru miasta oraz hymnem państwowym. – 25 lat temu społeczeństwo naszego kraju po raz pierwszy w wolnych, demokratycznych wyborach wybrało swoich przedstawicieli do samorządów miast i gmin. To jedna z najbardziej udanych reform w naszej ojczyźnie – rozpoczął prowadzący wydarzenie, a zarazem przewodniczący Rady Miasta Radzyń Podlaski Adam Adamski.

Na sesję przybyli: burmistrz Jerzy Rębek, zastępca burmistrza Tomasz Stephan, starosta radzyński Lucjan Kotwica, wicestarosta Jan Gil, poseł na sejm Marcin Duszek, przedstawiciel oddziału „Solidarność” w Radzyniu Podlaskim Jerzy Bednarczyk, delegacja z Węgier z miasta Egyek, wójt gminy Radzyń Wiesław Mazurek, przewodniczącą gminy Anna Grochoła,komendant PSP Mirosław Walicki, a także przedstawiciele firm, instytucji i samorządowcy wszystkich kadencji miasta i powiatu radzyńskiego.

Wykład okolicznościowy wygłosił były przewodniczący Rady Miasta Jacek Woźniak. Tradycją jest już uhonorowanie medalami zebranych na sali samorządowców i tak też było w tym przypadku. Wszyscy zebrani goście wrócili do domu z pamiątkowymi odznaczeniami.

Na zakończenie wydarzenia głos zabrał jeden z organizatorów spotkania, burmistrz Jerzy Rębek: – Wszyscy państwo zasługujecie na słowa najwyższego szacunku za państwa zaangażowanie w twórczą działalność w samorządzie miasta, gminy i powiatu radzyńskiego. Ten czas nie został zmarnowany i kieruję słowa uznania dla swoich poprzedników, bo jestem najmłodszym burmistrzem sprawującym swój urząd od kilku miesięcy. Włożyliście wielki wysiłek w rozwój miasta i za to Wam dziękuję – mówił włodarz Radzynia Podlaskiego.

Wydarzenie zakończył koncert akordeonowy Arti Sentemo.

 

Źródło: Iledzisiaj.pl