Marcin Duszek | Grand Prix Powiatu w Siatkówce Plażowej
16481
post-template-default,single,single-post,postid-16481,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Grand Prix Powiatu w Siatkówce Plażowej

Grand Prix Powiatu w Siatkówce Plażowej

Wakacyjne rozgrywki „plażówki” cyklu Grand Prix Powiatu koordynowane przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Radzyniu powoli zmierzają do najważniejszych rozstrzygnięć. Z dziesięciu turniejów do rozegrania pozostały tylko dwa. W sobotę i niedzielę kibice i zawodnicy mieli sporo zabawy, bo dużo się działo w Paszkach Dużych i Plancie.

Paszki Duże

Turniej nr 7 rozegrany został w sobotę 15 sierpnia na nowym boisku tuż za siedzibą Ochotniczej Straży Pożarnej. Organizatorem turnieju był wójt Gminy Radzyń, druhny, druhowie i wszyscy działacze środowiska związanego z OSP w Paszkach Dużych. „Sprężynami” całego siatkarskiego zamieszania byli Waldemar Wronowski oraz Anna Suchora. Trzeba przyznać, że „wykręcili” świetną imprezę, bo nie był to tylko turniej siatkówki, ale także festyn dla mieszkańców. Dobra zabawa z licznymi atrakcjami trwała do późnych godzin nocnych.

Do turnieju siatkówki zgłosiły się aż 22 drużyny, co jest rekordem w dotychczasowych rozgrywkach Grand Prix Powiatu. Bardzo ucieszył wszystkich występ kilku drużyn miejscowych, co jeszcze bardziej przyczyniło się do większego hałasu i dopingu. Po 8 godzinnych zmaganiach wszyscy poznali zwycięzców turnieju. Najlepszymi okazali się Szymon Mańkowski i Tomasz Nastaj, którzy w finale pokonali liderów klasyfikacji GP, czyli Damiana Skubisza i Pawła Fiutkę. Kolejne miejsca na podium zajęli Marek WierzbickiŁukasz Ostropolski oraz Mateusz Pękała i Grzegorz Wróblewski.Puchary najlepszym drużynom wręczyli: wójt Wiesław Mazurek, poseł Marcin Duszek, który jest częstym gościem na imprezach sportowych na naszym terenie oraz organizatorzy z OSP Paszki Duże z prezesem Waldemarem Domańskim na czele.

Planta

Siatkarski wyjazd 16 sierpnia na „Planetę”, jak żartobliwie mówią o Plancie sami mieszkańcy był jednym z dalszych wyjazdów dla zawodników z Radzynia i okolic. Do sportowej walki zgłosiło się 12 drużyn, niestety w tym gronie nie było żadnej z Planty. Może upał, a może długie świąteczne lenistwo zrobiły swoje. Z drugiej strony w dobrej siatkarskiej zabawie to nie przeszkadzało a gościnność organizatorów była tak duża, że wszyscy byli zadowoleni. Serdeczne podziękowania należą się Barbarze Niedobylskiej i Mariuszowi Denisiukowi, którzy zadbali, by wszyscy czuli się jak u siebie. Było to bardzo ważne, bo upał w tą niedzielę dawał się jeszcze we znaki.

Najlepszymi w turnieju okazali się Łukasz Rozenkiewicz i Jakub Siłka przed Mateuszem Pękałą i Grzegorzem Wróblewskim, Wojciechem Rzepką i Przemysławem Lutym oraz Damianem Skubiszem i Pawłem Fiutką.Puchary dla najlepszych drużyn w imieniu wójta Stanisława Jóźwika wręczył sekretarz Tomasz Jurkiewicz oraz organizatorzy z Planterskiej Grupy Operacyjnej.

Kolejnym, przedostatnim już turniejem cyklu GP Powiatu będzie wizyta w Bedlnie.

 

Źródło: Iledzisiaj.pl