Marcin Duszek | XIX Wystawa Gołębi Pocztowych
16485
post-template-default,single,single-post,postid-16485,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

XIX Wystawa Gołębi Pocztowych

XIX Wystawa Gołębi Pocztowych

7 grudnia w Pałacu Potockich odbyła się XIX  Okręgową Wystawę Gołębi Pocztowych, połączona z podsumowaniem sezonu lotowego  i charytatywną aukcją.

Wystawa została zorganizowana przez Zarząd Oddziału Międzyrzec Podlaski. Licznie przybyli na nią hodowcy i sympatycy gołębi pocztowych z Radzynia Podlaskiego, Białej Podlaskiej, Siedlec, Parczewa, Łosic, Sokołowa i Węgrowa.

Imprezę poprowadził Marek Karpiński,  Prezes Okręgu Biała Podlaska. Wystawę otworzył Krzysztof Adamowicz, wójt gminy Międzyrzec Podlaski. Kilka zdań do zebranych hodowców skierował też Marcin Duszek, poseł elekt.

W pomieszczeniu na  piętrze pałacu ustawiono  kilkaset klatek z gołębiami o  różnej barwie i różnym wieku, które osiągające doskonałe wyniki  w lotach.  Wybrano najpiękniejsze okazy, które będą reprezentować okręg na wystawie ogólnopolskiej.

Najlepsi hodowcy otrzymali puchary i dyplomy, a najaktywniejszych działaczy Państwowego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych udekorowano srebrnymi odznakami.  W rankingu „Supermistrzostwo Okręgu Biała Podlaska”  – zsumowanie wszystkich sukcesów gołębi poszczególnych hodowców, zwyciężył hodowca Marek Karpiński z oddziału Radzyń Podlaski. Na drugim miejscu znalazł się Andrzej Gajda z odziału Ł-S-K Wschód, a trzecie miejsce zajął Dariusz Korniluk z oddziału Biała Podlaska, mieszkaniec Piszczaca.  Na podium kilkakrotnie stawał także międzyrzecki hodowca Jerzy Wójcik, którego gołębie uzyskują doskonałe wyniki w lotach.

Ponad 30  gołębi hodowcy ofiarowali na aukcję charytatywną.  Chętnych do zakupu ptaków nie brakowało, a ich ceny wahały się od 100 do 500 zł. Jednego z gołębi zakupił za 400 zł wójt Krzysztof Adamowicz i przekazał go do ponownej licytacji. Datek na aukcję przekazał także Marcin Duszek.

Pozyskane pieniądze w kwocie 8 420 zł zostały przekazane potrzebującej wsparcia rodzinie  wielodzietnej pana Sławomira z Międzyrzeca Podlaskiego. – W rodzinie tej jest czwórka dzieci, a najmłodszy,  sześcioletni synek jest niepełnosprawny i konieczny jest zakup dla niego specjalistycznego sprzętu – poinformowała Mariola Płonka, kierownik międzyrzeckiego MOPS, który wytypował rodzinę najbardziej potrzebującą wsparcia.