Marcin Duszek | Wystąpienie z dnia 24 czerwca 2015 roku.
16534
post-template-default,single,single-post,postid-16534,single-format-video,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.1,wpb-js-composer js-comp-ver-5.0.1,vc_responsive

Wystąpienie z dnia 24 czerwca 2015 roku.

Wystąpienie z dnia 24 czerwca 2015 roku.

Pani Marszałek! Wysoki Sejmie! Pani Minister! Najwyższa Izba Kontroli poinformowała w poprzednim, ubiegłorocznym raporcie, że program wcześniejszy ˝Bezpieczna i przyjazna szkoła˝ zakończył się niepowodzeniem. Czy w związku z tym minister edukacji poza propagandowym reklamowaniem nowego programu Platformy, która nie ma pomysłu na zapewnienie bezpieczeństwa w szkołach, ma świadomość i wiedzę na temat nowych zagrożeń, które czyhają na uczniów w polskich szkołach, a często już przed tymi szkołami? Takim zagrożeniem, skoro dyskutujemy dziś o programie dotyczącym bezpiecznej, radosnej i przyjaznej szkoły, są skrajnie niebezpieczne i totalnie nieprzyjazne dopalacze, które coraz agresywniej wchodzą do tej postrzeganej przez ministerstwo jako bezpieczna szkoły.

Pani minister mówiła o kobiecie, która wtargnęła z gazem do szkoły. A co z ludźmi, którzy niosą śmierć, sprzedając dopalacze przed szkołami? Nie mamy ciągle ustaw kluczowych dla zmieniania rzeczywistości. Mówiła pani minister o programie wcześniejszym, ˝Bezpieczna i przyjazna szkoła˝, o tym, że tak dobrze się zakorzenił. Tyle tylko, że umierają coraz młodsi ludzie, którym nie pomoże ani telefon zaufania, ani pozorne programy, które Platforma chce w tej chwili wdrażać. Jak ministerstwo zamierza poradzić sobie z tym problemem i kiedy podejmie realną walkę z dopalaczami? Dziękuję bardzo. (Oklaski)